Sanat hakkında yazıyorum çünkü kendim yapamıyorum. Her gün kısa bir hikayeyle güzel sanatlardan bir parça yayınlıyorum. Amacım sanat ve tarihi hikayelerini en çekici ve eğlenceli şekilde sunmak. Joseph Beuys gibi sanatın bizi ve dünyayı değiştirebileceğine inanıyorum.

Gökdil Koleji’ni bitirdi. İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Gazetecilik Bölümünden mezun oldu. Mezun olduktan sonra dış haberler editörü olarak çalışmaya başladı. Bakanlar, Milletvekilleri, Yabancı Devlet Başkanları ile söyleşiler yaptı. İrlanda eski Devlet Başkanı John Bruton’un Ankara’daki sunumunu Türkçe’ye çevirerek kitapçık haline getirdi, TBMM online kütüphanesine gönderildi.

Mobil operatörleri TURKCELL ve AVEA Sertifikalı iş ortağı şirketin Katma Değerli Mobil Bilgi (Mobil VAS)Web, Mobil iletişim, internet servislerinin beş yıl boyunca kıdemli içerik editörlüğü görevini yürüttü. Eğlence, Sağlık, Eğlence, Kadın, Çocuk, Gençlik vb. paketi servislerinin proje geliştirme süreçlerinde bulundu. Türkiye’de ilk defa Turkcell için yapılan Sağlıklı Yaşam paketleri içinde oluşturulan “Bebeğimi Beklerken” ve “Diyet Paketi” projelerinin editöryal ekibinde yer aldı. Turkcell ve Avea için %60’ı sağlık paketlerinden oluşan 50’ye yakın içerik servisi paketi geliştirdi. 2010 yılında Turkcell’in iş ortakları arasından seçtiği En İyi İçerik Sağlayıcı Ödülü’nü aldı.

Bünyesinde pazarlama dergileri bulunduran Kapital Medya’da Farmaskop ve Herkese Sağlık dergilerinin yazı işlerini yürüttü, MediaCat’e editöryal destekte bulundu. 11. Altın Örümcek Web Ödülleri “Sağlık” kategorisinde Farmaskop web sitesi  jüri üyelerinin oylaması ile 3.’lük ödülü kazandı.

İstanbul Üniversitesi Kültürel Miras bölümünde okuyor. Profesyonel fotoğraf çekiyor, seyahat ediyor, yeni yerler görüp yeni kültürler öğrenmenin peşinden koşuyor. İnsanı besleyen en önemli değerin kültür çeşitliği olduğunu düşünüyor.

“Başarılı olmak için endüstride, kültürde, bilimde, eğitimde ve adalette yaratıcı olmak zorundayız. Sanat da bunu güçlendirir. Bir fotoğraf, bir tablo ya da bir müzik eseri elbette ki güzeldir fakat aynı zamanda bir yaratıcılık eseridir ve günümüz sorunlarına çözüm önermek için de çok önemlidir.”

Reklamlar